Tvorba stránek Kamerové systémy Webhosting Správa IT Správa serverů
První hokejová sezona 2014/2015
Přidáno: 22.BŘEZNA 2015
Poslední půlrok nabral pořádné otáčky, nejen pracovně a politicky, ale hlavně i proto, že Kikin pořádně šlápnul do prvních regulérních hokejových krůčků. Nástup na první led s náborem byl už 31.srpna 2014 a pak už to jelo samospádem samo.., ke konci sezony tato naše zábavička znamenala tři ...
Přečteno: 2988x   CELÝ ČLÁNEK    

Blog > Detail článku


30.ČERVNA 2013
Celodenní výlet na Točník
Na 1. Máje jsme se celá rodinka vypravili na celodenní výlet na hradě Točník. Na tom by nebylo nic neobvyklého, pokud bychom šli cíleně do hradu, ale my jsme si (jak bývá naším dobrým zvykem) vyrazili hlavně za kěškami (www.geocaching.com), které jsou v jeho okolí. Počasí se nám vydařilo na výbornou, kešek tu byla po okolí hromada a nakonec jsme se koukly i na hrad pěkně z blízka.

     

Velmi jsme ocenili krasné okolí, čisté a pohodové prostředí. To co nás zamrzelo, bylo že v hradním příkopu už nějaký čas nejsou medvědi. V roce 2004 byla v hradu otevřena nevelká expozice typologie hradní architektury v prostorách bývalé sakristie.

Tato expozice si neklade za cíl podat kompletní přehled hradních typů v Čechách a na Moravě, ale pokouší se názorně ukázat na modelech Vladimíra Pasáka a Filipa Růžičky hrad Točník jako novou tvář architektury, která vznikla v době Václava IV. Nebýt příchodu husitských válek a nutnosti "znovuopevňování", rozvinula by se do zámecké architektury daleko dříve, než jak tomu bylo ve skutečnosti. S trochou nadsázky lze říct, že se snažíme ukázat hrad Točník jako poslední hrad a zároveň jako první zámek v Čechách.

     

Více o aktuálních akcích, stavu, či historii Točníku, naleznete oficiálních stránkách www.tocnik.com. My můžeme udělat jediné a to doporučit toto místo k návštěvě a procházce, určitě nebudete litovat.
  HOKEJOVÉ ODKAZY
BANDA HOKEJEK 2007

  REKLAMNÍ PLOCHA